Jacht Laguna 25 - Elrohir do czarteru na jeziorze Jeziorak

Jacht Laguna 25 Elrohir to komfortowa jednostka z zamkniętym kopitem i przestronom kabiną z dużym kambuzem. Jacht wykonany w renomowanej stoczni jachtowej Sułkowski w Radomiu z wyjątkową dbałością o szczegóły i wysoką jakością prac szkutniczych.

Laguna 25 - Elrohir- 2014 - Stocznia Sułkowski

Jacht Laguna 25 do czarteru na jeziorze Jeziorak

Jacht Laguna 25 jest kierowany do wymagających żeglarzy szukających jachtów wykonanych z dużą dbałością o szczegóły w oparciu o sprawdzone projekty.

Jacht w całości został wykonany w renomowanej stoczni jachtowej "Sułkowski" z Radomia

Jacht Laguna 25 do czarteru na jeziorze Jeziorak

Wnętrze jachtu oferowane jest obecnie w dwóch wersjach - klasycznej którą docenią tradycjonaliści i nowoczesnej. Wersja nowoczesna już wyznaczyła nowe trendy w zabudowie jachtów.

Laguna 25 jest jachtem rodzinnym, zamknięty i wygodny kokpit pozwoli pomieścić całą załogę i zapewni jej komfort podczas żeglugi i postoju w porcie. Szereg rozwiązań przygotowanych pod indywidualne zamówienie pozwala na stworzenie pożądanego jachtu.

Jachtem można pływać zarówno po wodach śródlądowych w kategorii C jak i morskich w kategori B.

Laguna 25 oferuje szereg rozwiązań dostosowanych pod indywidualne zamówienie, jest to propozycja dla osób ceniących wygodę i właściwości nautyczne.

Dwa bliźniacze jachty jachty Laguna 25 Elladan i Elrohir wykonane w roku 2014 posiadają takie samo wyposażenie i wykończenie. Oba jachty posiadają silniki Suzuki 8KM z rumplem i rozruchem Elektrycznym. Port macierzysty dla jachtów Iława.

Jacht Laguna 25 rysunki

Laguna 25 - stocznia Sułkowski - projekt Wojciech Spisak

Laguna 25 - stocznia Sułkowski - projekt Wojciech Spisak

Parametry jachtu Laguna 25

Stocznia, producent jachtu
Stocznia jachtowa "Sułkowski" Radom
Projektant jachtu Laguna 25
Wojciecha Spisaka projektant jachtów
Wymiary jachtu:
długość kadłuba: 7,3 m, szerokość całkowita : 2,74 m, wysokość masztu: 9m
Ciążar jachtu i balast:
balast: miecz / balast, masa balastu 600 kg, ciężar jachtu: 2200 kg
Zanurzenie jachtu:
min.: 0,34 m, maks.: 1,45 m
Żagle:
powierzchnia żagli: 29 m2, grot: 17 m2, fok: 12 m2
Sterowanie jachtem:
rumpel
Silnik pomocniczy jachtu:
zaburtowy Suzuki, 8KM, sterowanie rumpel, rozruch elektryczny
Kabina jachtu:
wysokość w kabinie: 1,8 m, kambuz: gaz, woda, kabina toaletowa , nie ma zamykanych kabin sypialnych
Media na jachcie:
zbiornik wody: 30L, 2 x akumulator 100AH, lodówka eletryczna zasilana z akumulatorowa, butla propan-butan 3kg, zbiornik paliwa 12l (dla rejsu 7dni)
Kategoria:
B/C - 5-8 osób
Koje, załoga:
koje 2x2, 2x1+1, załoga min: 2 osoby, załoga maks. 6-8 osób

Jacht Laguna 25 - Stoczni Jachtowej Sułkowski z Radomia

W dzisiejszych czasach wyprodukowanie jachtu staje się coraz droższe, a klient oczekuje jachtów coraz większych i wygodniejszych, za które nie chce znacznie więcej płacić. Takim wzrastającym potrzebom stara się sprostać Stocznia Jachtowa "Sułkowski" z Radomia.

Laguna to nowoczesna jednostka turystyczna, w której położono nacisk na bezpieczeństwo, wygodę, łatwość obsługi oraz koszty produkcji. Podczas budowy Laguny wykorzystano 25-letnie doświadczenie stoczni Jerzego Sułkowskiego i regatowe projektanta. Wzięto też pod uwagę wiele uwag właścicieli największych firm czarterowych w Polsce. Głównym źródłem oszczędności są tu same wymiary jachtu, w którego wnętrzu został zrealizowany „program hotelowy” z większych jednostek. Nowoczesna bryła szerokiego kadłuba z prawie pionowym dziobem i pękatymi burtami pozwoliła wygospodarować we wnętrzu wystarczająco dużo miejsca nawet dla 6-7 osób. Znajdzie się tam obszerny przedział sanitarny, kambuz z kuchenką i zlewem oraz stół umożliwiający wspólne spożycie posiłku całej załodze. Wysokość we wnętrzu (ok. 183 cm) z pewnością zadowoli wielu żeglarzy. „Rekordową” wysokość (min. 60 cm) uzyskano nad poprzeczną koją podkokpitową, na której wyśpi się nawet 2-metrowy żeglarz. Obszerne jaskółki, schowki za oparciami i bakisty pod kojami pozwolą na zaształowanie rzeczy osobistych licznej załogi.

Lagunę będzie można prowadzić pod pełnymi żaglami przy silniejszym wietrze i niewiele będzie miejsc na Mazurach, w których nie dobije do brzegu. Połączenie kształtów kadłuba i masy balastu w dnie gwarantuje, że Laguna spełni bardzo rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa. Szczególny nacisk położono na łatwość prowadzenia jednostki w trudnych warunkach i „ciasnych” manewrach. Zapewni to odpowiednie umiejscowienie środka wyporu, położenie balastu oraz wyjątkowo duże płetwy. Plażowy pokład z pewnością zostanie doceniony przez płeć piękną, a częściowo otwarta rufa i trap na dziobie będą ułatwiały komunikację z lądem. Na rufie znajdują się bakisty i obszerny achterpik, który może być przerobiony na studzienkę silnika. Dla żeglarzy preferujących silnik zaburtowy przewidziane jest specjalnie przetłoczenie pod pantograf i stopień na stopy „maszynisty”.

Osprzęt i takielunek to kolejne źródło oszczędności. Na niezbyt wysokim maszcie postawiono umiarkowanej wielkości żagle. Dzięki właściwym proporcjom będą wystarczającym napędem dla szybkiego i nowoczesnego kadłuba. Niski maszt to także wygoda podczas częstego kładzenia i stawiania mazurskim szlaku. Wszystkie liny łącznie z kotwiczną będą sprowadzone dla wygody do kokpitu. W kokpicie znajdziemy specjalne gniazdo na rozkładany stolik portowy i ewentualny barek. Roler na sztywnym sztagu, Lazy Jack i patent do kładzenia masztu podkreślają rodzinny charakter jednostki.

źródło: porty 21 opinia o jachcier Laguna 25 ze stoczni jachtowej Sułkowski

Galeria jachtu Laguna 25 - Elrohir

Przystań
wynajem jachtów żaglowych Phila 880, Laguna 25

Serwis YAMAHA (szara brama)
Iława, Sienkiewicza 30


Przystań
wynajem jachtów żaglowych Sedna 30, Sedna 26

Przystań ZGJ - Związek Gmin Jeziorak
(zielona brama)
Iława, Sienkiewicza 32

Kontakt:
zamówienia, rezerwacje, obsługa portowa, pomoc techniczna:

Stanisław Tyburski

Tel.+48 601 69 39 07

Armator:

tybis Izabela Tyburska
Rejestr CEIDG R: 091553811
astimo.pl Stanisław Tyburski
Rejestr CEIDG R: 340742787

©2010-2023 nasz-czarter.pl, strona i system rezerwacji czarteru jachtów wykonany i zarządzany przez astimo.pl w oparciu o framework Bootstrap