Jacht Phila 880 Luthien do czarteru na jeziorze Jeziorak

Wyprodukowany w stoczni Delphia Yachts, zwodowany w 2009, w roku 2016 przeprowadzono modernizację wykonano nowe żagle, wymiana fałów oraz stoperów i wymiana lodówki.

Jacht Phila 880 - Luthien - 2009 / 2016 - do czarteru na Jezioraku

Jacht Phila 880 do wynajęcia na jeziorze Jeziorak

Jacht Phila 880 został zaprojektowany prze Andrzeja Skrzata i wykonany w całości przez stocznię jachtową Delphia Yachts w Olecku.

Phila 880 jest to dużym i nowoczesny jacht turystyczno-sportowy z bardzo wygodnie rozwiązanym pokładem. Posiada certyfikat bezpieczeństwa kat."C/D" w zależności od ilości osób na pokładzie.

Oferowany do czarteru jacht żaglowy zapewnia bardzo dobre warunki bytowe załogi, a jednocześnie dzięki swoim sportowym możliwościom dostarczy doświadczonemu sternikowi wiele radości z żeglowania po jeziorze Jeziorak.

Jest to szybki i zwrotny jacht, który w rękach doświadczonego żeglarza zapewnia bezpieczeństwo żeglugi prawie w każdych warunkach.

Jacht dzięki dużej powierzchni ożaglowaniu (40m2) pozwala na pływanie po akwenie nawet przy bezwietrznej pogodzie.

Przy wietrze powyżej 4B zalecane jest refowanie żagli, szczególnie, że na akwenie jakim jest Jeziorak często zdarzają "dyszę" z silniejszym wiatrem, który może nie mile zaskoczyć mniej doświadczonych żeglarzy i spowodować bardzo silny przechył jachtu. Należy pamietać, że maszt jachtu ma wysokość 11,5 m nad pokładem.

Jacht ze względy na długi maszt oraz silnik mocowany na sztywno, nie nadaje się do pływania dość płytkimi kanałami w pobliżu jeziora Jeziorak oraz do wypraw na Zalew Wiślany.

Jacht z obszerna kabiną, kambuz z lodówką, mocny silnik z manetką, tent nad kokpitem, stolik w kokpicie, krzesełka dla sternika, nowoczesny jacht turystyczno - sportowy z kojami dla 8 osób idealny na wakacje z rodziną lub wydłużony weekend z przyjaciółmi.


Szkice Jacht Phila 880

Jacht Phila 880 do czarteru na jeziorze Jeziorak

Jacht Phila 880 schemat pokładu - stocznia Delphia

Jacht Phila 880 rzut wnętrza

Parametry jachtu Phila 880

Stocznia, producent jachtu
Stocznia jachtowa Delphia Yachts Olecko
Projektant jachtu Phila 880
Andrzej Skrzat projektant jachtów
Wymiary jachtu:
długość (LOA): 9,15 m, długość Kadłuba: 8,83 m, szerokość: 2,95 m, wysokość masztu: 11,5 m
Ciążar jachtu i balast:
balast: miecz / balast, ciężar jachtu: 2900 kg, balast: 800 kg
Zanurzenie jachtu:
min.: 0,4 m, maks.: 1,45 m
Rozmiar żagli:
grot: 23,20 m2, fok: 16,20 m2
Sterowanie jachtem:
rumpel
Silnik pomocniczy jachtu:
zaburtowy Yamaha, HT 9,9KM, sterowanie manetka, rozruch elektryczny
Kabina jachtu:
wysokość w kabinie: 1,8 m, kambuz: gaz, woda, kabina toaletowa , nie ma zamykanych kabin sypialnych, koja dziobowa i rufowa posiadają zasłonki
Media na jachcie:
zbiornik wody: 84l, akumulator 100AH, butla propan 10kg, zbiornik paliwa 12l (przy rejsie 7 dni)
Kategoria:
D - 8 osób
Koje na jachcie, załoga jachtu:
koje 3x2, 2x1, załoga min: 2 osoby, załoga maks. 8 osób

Phila 880 - Luthien - stolik w kokpicie, krzesełka dla sternika

Jacht Phila 880 do wynajęcia na jeziorze Jeziorak, tolik w kokpicie, krzesełka rufowe sternika

Szerokie półpokłady zapewniają swobodną komunikację. Wygodny dostęp do takielunku. Duży pokład dziobowy może być wykorzystywany do rekreacji. Wszystkie szoty sprowadzone do kokpitu, przedłużka rumpla steru, rollfok oraz kosze rufowe zwiększają komfort i wygodę pracy sternika.

Jacht posiada dwa krzesełka na rufie, które zapewniają dobrą widoczność sternikowi i pozwalają wygodnie sterować przy długich rejsach. W kokpicie istnieje możliwość ustawienia stolika.

Szoty zostały sprowadzone do kokpitu. Jacht posiada roler foka oraz "lazy jack" z pokrowcem co ułatwia składanie grota.

Jacht posiada bramkę do kładzenia masztu pozwala na bezpieczne wplynięcie na Jezioro Ciche, gdzie nisko zawieszona trakcja elektryczna stanowi poważną przeszkodę dla jedenastometrowego masztu Phili 880 o wysokości 11,5 nad pokładem.

Phila 880 - Luthien - tent nad kokpitem

Tent w czarterowanym jachcie Phila 880

Oferowany do wynajęcia jacht Phila 880 został wyposażony w tent umieszczany pod bomem. Tent zapewnia komfortowe warunki wypoczynku na jachcie w bardzo upane dni, kiedy trudno jest znaleźć zacienione miejsce na jeziorze Jeziorak.

Tent w jachie Phila doskonale się sprawdza w bardzo deszczowe dni i skutecznie chroni nawet w największym deszczu. Tent nad kokpitem pozwala na komfortowe spędzanie czasu na łodzi niezależnie od pogody.

Kabina jachtu Phila 880 - Luthien - koje, koja dziobowa

Kabina jachtu Phila 880 do czarteru na Jezioraku

Jacht Phila 800 posiada obszerną kabinę. Wysokość stania w kabinie to 1,8m co zapewnia komfort nawet wysokim osobom.

Kabina jachtu przeznaczona jest dla ośmiu osób, posiada dwie podwójne koje na rufie, jedną podwójną koję dziobową oraz pojedyńcze koje w kabinie. Koje rufowe i koja dziobowa posiadają zasłonki dla zapewnienie większego komfortu załogi.

Kambuz jachtu Phila posiada kuchenkę gazową zasilaną gazem z butli oraz zlew z bierzącą wodą ze 75l zbiornika wody pitnej. W kambuzie jachtu Phila 880, umieszczona jest turystyczna lodówka gazowa. Kambuz jachtu Phila 880, wyposażony jest w komplet naczynia dla ośmiu osób. Jacht Phila 880 posiada wydzieloną kabinę na toaletę chemiczną.

Jacht Phila 880 z silnikiem Yamaha 9,9 FT.

Jacht Phila 880 do wynajęcia na jeziorze Jeziorak, Jacht przy pomoście z silnikiem uciągowym Yamaha 9,9 FT

Jacht Phila 880 został wyposażony w silnik Yamaha 9,9 FT, ze śrubą uciągową o mocy 9,9 KM. Duża moc silnika wraz ze śruba uciągową umożliwiaja sternikowi bezpieczne manewrowanie jachtem oraz pozwalają na bezkolizyjne zacumowanie jachtu Phila 880 o wadze 3t przy pomoście w każdych warunkach atmosferycznych.

Silnik Yamaha 9,9 FT posiada rozruch elektryczny z własnego akumulatora, dzieki czemu można go szybko i sprawnie uruchomić w każdych warunkach atmosferycznych przekręcając kluczyk w stacyjce na manetce. Dzięki manetce sterowanie jachtem podczas rejsu na silniku jest proste i wygodne.


Galeria jachtu Phila 880 - Luthien


Przystań
wynajem jachtów żaglowych Phila 880, Laguna 25

Serwis YAMAHA (szara brama)
Iława, Sienkiewicza 30


Przystań
wynajem jachtów żaglowych Sedna 30, Sedna 26

Przystań ZGJ - Związek Gmin Jeziorak
(zielona brama)
Iława, Sienkiewicza 32

Kontakt:
zamówienia, rezerwacje, obsługa portowa, pomoc techniczna:

Stanisław Tyburski

Tel.+48 601 69 39 07

Armator:

tybis Izabela Tyburska
Rejestr CEIDG R: 091553811
astimo.pl Stanisław Tyburski
Rejestr CEIDG R: 340742787

©2010-2023 nasz-czarter.pl, strona i system rezerwacji czarteru jachtów wykonany i zarządzany przez astimo.pl w oparciu o framework Bootstrap